Kto i dlaczego potrzebuje agregatów wody lodowej Climaveneta?
20

sierpnia

Kto i dlaczego potrzebuje agregatów wody lodowej Climaveneta?

Climaveneta specjalizuje się w unikalnych energooszczędnych rozwiązaniach dla przemysłowego chłodzenia, ogrzewania i podgrzewania wody z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Dla każdego obiektu wybierane jest elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie biznesowe dzięki dużemu doświadczeniu w rozwoju, zintegrowanemu podejściu badawczemu Grupy Mitsubishi Electric. Podstawowe zasady rozwoju urządzeń klimatycznych Climaveneta to:

 • maksymalna efektywność energetyczna;
 • niski poziom hałasu;
 • maksymalna rekuperacja i wykorzystanie odnawialnych źródeł ciepła.

Wszystkie urządzenia Climaveneta, w szczególności agregaty wody lodowej, pod względem zastosowania dzielą się na:

 • Rozwiązania Climaveneta do zastosowań komfortowych, zaprojektowane w celu stworzenia komfortowych warunków w zatłoczonych miejscach, nawet w najprostszych projektach mieszkaniowych, komunalnych, hotelowych, sportowych i komercyjnych. Oszczędność energii i poziom hałasu są tutaj ważne.
 • Rozwiązania dla środowisk przemysłowych, w których technologie chłodnicze zapewniają kontrolę temperatury procesów produkcyjnych lub produktów, a także podczas produkcji i przechowywania żywności i napojów.
 • Rozwiązania chłodnicze zapewniają niezwykle precyzyjną kontrolę temperatury, wilgotności i filtracji dla centrów danych, centrów komputerowych i sprzętu telekomunikacyjnego.

W dużej linii urządzeń Climaveneta szeroko reprezentowane są jednostki do chłodzenia przemysłowego - minichillery, chillery i urządzenia wielkogabarytowe, z chłodzeniem wodnym i powietrznym, monobloki lub jednostki z zewnętrznymi skraplaczami, o mocy od 4 do 4200 kW.

Główne grupy chillerów do systemów klimatyzacji i procesów technologicznych, które produkuje Climaveneta

 1. CHŁODZONE POWIETRZEM - agregaty wody lodowej ze skraplaczem chłodzonym powietrzem - agregaty chłodzone wodą lub maszyny chłodnicze ze skraplaczem chłodzonym wiatrem. Mogą być wykorzystywane do klimatyzacji budynków i wspomagania warunków procesów technologicznych.

 1. CHŁODZONE POWIETRZEM - FREECOOLING - agregaty wody lodowej z wymiennikiem ciepła chłodzenia naturalnego, z możliwością wykorzystania wody naturalnej o niższej temperaturze powietrza. Działają pod warunkiem, że temperatura zewnętrzna jest niższa niż temperatura wymiany ciepła na wlocie urządzenia. Odpowiednie dla obiektów o stałym zapotrzebowaniu na chłód - centrów przetwarzania danych, budynków przemysłowych lub mieszkalnych.

 1. CHŁODNICE POWIETRZA - EVAPORATIVE FREECOOLING - agregaty wody lodowej z chłodzeniem wyparnym i chłodzeniem wyparnym (naturalne chłodzenie wyparne) działają bardziej ekonomicznie dzięki systemowi chłodzenia wyparnego, który obniża temperaturę powietrza zewnętrznego. Urządzenie pomaga uzyskać dodatkowe korzyści z naturalnego chłodzenia dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur dla warunków zewnętrznych.
 1. WATER COOLED CHILLERS - agregaty wody lodowej ze skraplaczem chłodzonym wodą - wysokowydajne jednostki do montażu wewnątrz pomieszczeń, o współczynniku EER do 5 lub wyższym, służące do przygotowania zimnej wody. Znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu.

 1. Agregaty wody lodowej bez skraplacza - agregaty do instalacji w całym obiekcie, które służą do produkcji wody lodowej. Jednostki można podłączyć do zewnętrznych skraplaczy.

Zalety agregatów wody lodowej Climaveneta

Agregaty wody lodowej to najbardziej wydajne i efektywne urządzenia przemysłowe do kontroli klimatu w budynkach i obiektach o dużej kubaturze. Najczęściej spotykanym schematem organizacji dostaw chłodu w skali przemysłowej jest klimakonwektor, z przenoszeniem chłodu/ciepła przez nośnik ciepła w medium powietrznym.

Agregaty wody lodowej Climaveneta jako część systemów klimatyzacji i dostarczania ciepła (z pompami ciepła) - jednostki stosowane w systemach 4-rurowych, mogą pracować tylko do chłodzenia, tylko do ogrzewania, do chłodzenia z odzyskiem ciepła, jako agregat chłodniczy i kocioł, aby spełnić wymagania dla zimnych i gorących stron w tym samym czasie, bez potrzeby skomplikowanych regulacji trybu pracy.

Gama modeli agregatów wody lodowej Riznomanitnosti Climaveneta pozwala wybrać najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla każdego obiektu.

Jednostki te utrzymują maksymalny poziom komfortu, charakteryzują się doskonałymi wskaźnikami efektywności energetycznej, prostą integracją z dowolną technologią, są zgodne z europejskimi normami środowiskowymi w zakresie wpływu na środowisko i normami ekonomicznego oszczędzania energii (certyfikat Eurovent).

Dzięki wykorzystaniu alternatywnych źródeł energii, odzyskowi ciepła, precyzyjnemu mikroprocesorowemu systemowi sterowania, praca agregatów Climaveneta charakteryzuje się zwiększoną efektywnością ekonomiczną.

Przemysłowe agregaty wody lodowej Climaveneta to idealny wybór urządzeń i szeroka gama rozwiązań pozwalających na stworzenie najbardziej komfortowych warunków do prowadzenia biznesu lub produkcji.