7

grudnia

Przenośniki łańcuchowe

Przenośniki łańcuchowe są używane wszędzie tam, gdzie nie będzie możliwości stosować taśmowych czy paskowych. Wykorzystywane są przede wszystkim do transportu ciężkich materiałów. Oprócz tego raczej stosuje się je do pojedynczych produktów. Można je stosować samodzielnie albo jako część linii produkcyjnej. Przenośnik łańcuchowy wyposażony może być w różne akcesoria takie jak nakładki czy zbieraki łańcucha transportowego, które będą jako punkt podparcia dla transportowanego elementu albo łańcuch akumulacyjny, który sprawdza się w buforowaniu produktów w czasie transportu. Przenośnik łańcuchowy może być takżę połączony z łańcuchem płytkowym.

Rozwiązania techniczne

Podstawa oraz rama dla przenośnika oparte są o elementy systemu profili aluminiowych. Ruch łańcucha będzie realizowany z pomocą kół łańcuchowych. Aluminiowe napinacze pasa ułożyskowane pod wał napędowy i zwrotny, ślizgi prowadzące łańcuchy z tworzywa w płaskim wykonaniu albo z zagiętą krawędzią, która tworzy ograniczenie boczne przenośnika. Plastikowe oraz stalowe rolni odporne są na ścieranie i działanie oleju. Zwrotna część łańcucha będzie znajdować wewnątrz profilu aluminiowego. Napęd z asynchronicznym trójfazowym silnikiem i przekładnią ślimakową, prędkość może być stała albo można ją regulować przez stosowanie przemiennika częstotliwości. Przenośnik wykonywany może być z podstawą albo bez podstawy. Wykonywana będzie z elementów systemu profili aluminiowych, można proponować i wykonać podstawę również z regulacją wysokości oraz dla przenośnika skośnego. Przenośniki są oferowane z przyłączem elektrycznym.

przenośnik łańcuchowy zastosowanie

Zalety przenośników łańcuchowych:

Można dzięki nim transportować materiały szerokie, dzięki przerwie między dwoma członkami transportowymi możliwy będzie transport elementów, które kolidują z górną częścią przenośnika, do tego duży udźwig, szybki montaż i dostawa przenośników. Cicha praca do prędkości około 20 metrów na minutę pozwala stosować przenośnik w miejscach transportowych, gdzie znajduje się stała obsługa. Można stosować specjalne rozwiązania również zgodnie z życzeniami klienta, możliwe będzie np. użycie innego typu łańcucha.

Inne możliwości techniczne takich przenośników:

  • mechaniczne końcowe ograniczniki,
  • podstawa
  • silnik 230 V
  • stałe albo regulowane boczne ograniczenia
  • przyłącze elektryczne z czujnikiem optycznym, przyciskiem bezpieczeństwa