Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o ogrzewaniu, wentylacji i klimatyzacji (HVAC)
26

marca

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o ogrzewaniu, wentylacji i klimatyzacji (HVAC)

Według American Society of Heating, Refrigeration, and Air Conditioning Engineers (ASHRAE), system HVAC powinien ogrzewać, chłodzić, czyścić, wentylować, nawilżać i osuszać powietrze. Solidny system HVAC zapewnia kontrolę termiczną i komfort w pomieszczeniach, a ten, który jest oparty na zasadzie termodynamiki, mechaniki płynów i wymiany ciepła.

Hamilton Air Conditioning ma na celu przynieść Ci rozwiązanie klimatyzacji od instalacji do konserwacji i naprawy do wentylacji, która pasuje do Twoich potrzeb i przynosi Ci krok bliżej do zdrowszego środowiska.

Wiemy, że ogrzewanie i chłodzenie są istotną częścią klimatyzacji w naszych domach i większości jednostek przemysłowych, ale to, czego nie rozumiemy, to znaczenie HVAC, które jest ignorowane przez większość czasu.

Czym jest Ogrzewanie, Wentylacja i Klimatyzacja (HVAC)?

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka przemysłowa, dom, szkoła, czy duże środowisko wewnętrzne, jakość powietrza jest niezbędna. Systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji zapewniają akceptowalną jakość powietrza w pomieszczeniach dzięki filtrowanej wentylacji.

Systemy HVAC pomagają w kontrolowaniu temperatury, wilgotności i jakości powietrza w celu zapewnienia komfortowego środowiska wewnętrznego.

W systemach HVAC:

  • Za pomocą grzejników lub systemów nawiewnych, powietrze jest ogrzewane Poprzez usuwanie zanieczyszczonego powietrza z przestrzeni i utrzymywanie czystego powietrza, wentylacja jest realizowana Klimatyzacja obniża temperaturę i przenosi poziom wilgotności za pomocą systemów chłodzenia powietrza i chłodzenia wody.

Różne rodzaje systemów HVAC

System typu Split

Jednostka klimatyzacyjna w systemie split to urządzenie, w którym kluczowe komponenty są oddzielone. Komponenty te są rozmieszczone w różnych miejscach. Występują one w dwóch innych formach: mini-split i system centralny.

Centralny system HVAC to system kanałowy, który zapewnia możliwość wielostrefowej regulacji temperatury. Są to klimatyzatory jednosystemowe. Używają wody jako czynnika chłodzącego w nich i używają sieci kanałów do dystrybucji powietrza. Jedyną wadą, która wiąże się z tymi systemami jest to, że są one drogie w instalacji. Można je wyłączyć, gdy nikt nie korzysta z przestrzeni i oszczędza na kosztach.

Systemy bezkanałowe są przeznaczone do pracy w małych przestrzeniach i są rozmieszczone w jednym pomieszczeniu. Wymagają one minimalnej przestrzeni na ścianie, sprężarki i wymiennika ciepła. Systemy te są łatwe do zainstalowania zarówno w domach, jak i jako jednostki wewnętrzne. Wadą tych systemów jest to, że są one znacznie droższe.

Pakiety

Systemy pakietowe są stosowane w budynkach. Pakiety systemów grzewczych i systemów klimatyzacji są dostępne w jednym urządzeniu. Pakietowy system grzewczy zawiera:

  • Pompę ciepła i parownik razem w jednej jednostce Interfejs termostatu do sterowania systemem Opcjonalne ulepszenia jakości powietrza, takie jak oczyszczacze powietrza, oczyszczacze, wentylatory lub lampy UV.

Istnieją dwa rodzaje klimatyzatorów pakietowych:

  • Klimatyzatory pakietowe ze skraplaczami chłodzonymi wodą

Te klimatyzatory są chłodzone za pomocą chłodnic wodnych. Woda jest dostarczana w sposób ciągły, aby klimatyzatory mogły dalej pracować. Są to podstawowe systemy klimatyzacyjne i są stosowane głównie wewnątrz budynków.

  • Klimatyzatory pakietowe ze skraplaczami chłodzonymi powietrzem

Klimatyzatory te są chłodzone powietrzem atmosferycznym. Wykorzystują one wentylator, który zasysa powietrze i wdmuchuje je do cewki skraplacza. Klimatyzatory te pracują bezproblemowo bez użycia wody i nie wymagają konserwacji. Są one odpowiednio wykorzystywane jako jednostki zewnętrzne.

Możesz wybrać dowolny z systemów HVAC, który pasuje do Twoich potrzeb z firmy klimatyzacyjnej Londyn.

Systemy grzewcze

Jak wybrać urządzenia HVAC?

Nasze potrzeby związane z klimatyzacją zależą od trzech głównych czynników: ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. Aby wybrać odpowiedni sprzęt HVAC, musimy zwrócić uwagę na te czynniki:

  • Potrzeby w zakresie ogrzewania i chłodzenia Wydajność energetyczna Jakość powietrza w pomieszczeniach Kontrola wilgotności Ilość i jakość powietrza na zewnątrz Potencjał naturalnej wentylacji

Czyszczenie wentylacji

Czyszczenie wentylacji jest niezbędne, aby od czasu do czasu doświadczyć dobrej jakości powietrza. Zanieczyszczenie powietrza i kurz powodują, że w klimatyzatorach gromadzi się brud. Z tego powodu mogą przestać działać i ulec uszkodzeniu. W tym celu niezbędne jest czyszczenie i konserwacja wentylacji.

Prawidłowa metoda czyszczenia wentylacji wykorzystuje technologię podciśnienia.

W Hamilton Air Conditioning, dajemy Ci odpowiednie rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb w zakresie usług wentylacyjnych. Możesz zarezerwować z naszej oferty eksperckiej usług wentylacyjnych, jak na swoje wymagania.

Wentylatory z odzyskiem ciepła przenoszą ogrzewanie lub chłodzenie ze zużytego powietrza z piasku, aby zapewnić świeże powietrze. Wentylacja ta ma na celu usunięcie wilgoci i zanieczyszczeń przy jednoczesnym zachowaniu energii.

Według strony internetowej australijskiego rządu, 15-20% strat ciepła z budynków jest spowodowanych przez przecieki powietrza.

Instalacja wentylacyjna zapewnia świeżość w pomieszczeniu, odcinając zużyte powietrze, składające się z dwutlenku węgla i tworzące niezdrowe środowisko. Kiedy zużyte powietrze dostaje się do pomieszczenia, najprostszą opcją jest otwarcie okien, aby pozwolić mu się wydostać. Ale czasami, ta naturalna wentylacja nie jest wystarczająca, ponieważ rozszczelnia ilość świeżego powietrza obecnego w pomieszczeniu. Dlatego potrzebna jest instalacja wentylacyjna na miejscu.

Wentylatory z odzyskiem ciepła (HRV) są doskonałym rozwiązaniem, które wpuszcza świeże powietrze do pomieszczenia i blokuje zużyte. Wentylatory z odzyskiem ciepła przenoszą ogrzewanie lub chłodzenie ze zużytego powietrza z piasku, aby zapewnić świeże powietrze. Taka wentylacja ma na celu usunięcie wilgoci i zanieczyszczeń przy jednoczesnym oszczędzaniu energii.

Jak działa wentylacja z odzyskiem ciepła?

Wentylacja z odzyskiem ciepła działa w oparciu o dwa kanały: jeden, którym przepływa zużyte powietrze i drugi, którym przepływa świeże powietrze. Strumień powietrza zwany wymiennikiem ciepła przebiega przez urządzenie, które zamienia zużyte powietrze na świeże i blokuje mieszanie się dwóch różnych strumieni powietrza.

Aby uzyskać wentylator z odzyskiem ciepła dla Twojego domu lub biura, musisz mieć doskonałą izolację, aby uzyskać jak najwięcej z jednostki wentylacyjnej z odzyskiem ciepła. Jeśli chcesz zainstalować HRV, musisz upewnić się, że Twój dom lub przestrzeń nie ma żadnych przecieków powietrza, ponieważ te wentylatory działają najlepiej w miejscach, gdzie nie ma przecieków powietrza.

Przed zainstalowaniem HRV, upewnij się, że wszystkie pęknięcia i szczeliny są załatane. Jest to doskonała opcja, aby włączyć te wentylatory w budynkach o niskiej szczelności powietrza. W Hamilton Air Conditioning, dajemy Ci odpowiednie rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb w zakresie usług wentylacyjnych. Możesz zarezerwować z naszej oferty eksperckiej usług wentylacyjnych, jak na swoje wymagania.

Wiesz, że systemy HVAC są niezbędne dla zdrowej i energooszczędnej przestrzeni. Możesz teraz zainstalować odpowiedni system z trzech standardowych systemów HVAC: pakowane, scentralizowane i bezkanałowe. Hamilton Air Conditioning jest jedną z takich firm klimatyzacyjnych w Londynie, która zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich potrzeb związanych z klimatyzacją.