7 rozwiązań eksperckich dla pieca, który dmucha zimnym powietrzem
27

maja

7 rozwiązań eksperckich dla pieca, który dmucha zimnym powietrzem

To dziwne. Twój system grzewczy jest włączony ... ale Twój piec dmucha zimnym powietrzem. To naprawdę zła wiadomość w mroźny zimowy dzień w Brampton!

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje pomoc dostępna dla Twojego problemu z piecem. Zapoznaj się z tymi 7 rozwiązaniami dla pieca dmuchającego zimnym powietrzem.

Nieprawidłowe ustawienie termostatu

Myślałeś, że ustawiłeś termostat na komfortową temperaturę. Jednak czasami jest Ci ciepło, a innym razem czujesz wyraźnie chłodny powiew wydobywający się z otworów wentylacyjnych. Sprawdź dwukrotnie ustawienia termostatu. Może on być ustawiony na ON, co oznacza, że wentylator będzie pracował cały czas, nawet gdy piec jest wyłączony.

ROZWIĄZANIE: Zmień ustawienie na AUTO.

Inne problemy z termostatem

Termostat może sprawiać problemy z innych powodów. 1) Jeśli jest zasilany bateriami, bateria mogła się wyczerpać. LUB 2) Jeśli sam zainstalowałeś nowy termostat, być może zakupiłeś typ, który nie współpracuje z Twoim systemem.

ROZWIĄZANIE: 1) Wymień baterię. LUB 2) Skonsultuj się z profesjonalistą HVAC, aby sprawdzić, czy nowy termostat jest rzeczywiście niekompatybilny z Twoim systemem grzewczym.

Zanieczyszczony filtr powietrza

Czy Twój piec często się włącza i wyłącza? Twój filtr powietrza może być zatkany. Gdy przepływ powietrza do pieca gazowego jest ograniczony z powodu zatkanego filtra powietrza, wyłącznik bezpieczeństwa w końcu wyłączy palniki. Ponieważ nie jest wytwarzane gorące powietrze, wentylator zacznie wydmuchiwać zimne powietrze.

ROZWIĄZANIE: Wymienić filtr, jeśli jest to filtr jednorazowego użytku. Lub wyczyścić filtr stały. (Dowiedz się, jak często należy wymieniać filtr w piecu).

Zatkany przewód kondensatu

Jako produkt uboczny swojej funkcji, piece o wysokiej wydajności produkują skondensowaną ciecz. Kondensat ten zwykle spływa nieszkodliwie. Czasami jednak przewód odprowadzający kondensat zatyka się, co powoduje, że piec dmucha zimnym powietrzem i wycieka woda.

ROZWIĄZANIE: Skontaktuj się z technikiem ogrzewania i chłodzenia, aby oczyścić przewód kondensatu.

Zgaszona lampka pilota

Światło pilotowe może zgasnąć z jednego z dwóch powodów. Albo po prostu wybuchła, albo nie świeci się prawidłowo w pierwszej kolejności. Ten drugi problem może być spowodowany zablokowaniem przez brud i sadzę lub wadliwie działającą termoparę.

ROZWIĄZANIE: Możesz spróbować ponownie zapalić światło pilotowe samodzielnie ... bardzo ostrożnie. Jeśli nie zapali się lub zgaśnie w ciągu minuty lub tak, czas wezwać specjalistę HVAC.

Niewystarczający dopływ gazu

Oczywiście, aby piec gazowy działał prawidłowo, musi mieć zapewniony odpowiedni dopływ gazu ziemnego. Czy dopływ gazu został z jakiegoś powodu odcięty? Czy zawór gazowy jest zamknięty? Jeśli odpowiedź na oba pytania jest przecząca, zablokowana linia może zakłócać przepływ gazu.

ROZWIĄZANIE: Znajdź eksperta od naprawy pieca, aby sprawdził i naprawił linię gazową.

Nieszczelne kanały

Starsze przewody mają tendencję do rozwijania pęknięć i wycieków w wyniku zużycia. Nawet jeśli system jest rzeczywiście dmuchanie ciepłego powietrza, ciepło wycieka, zanim kiedykolwiek osiągnie Ciebie, więc kończy się uczucie, jakby twój piec dmuchanie zimnego powietrza.

ROZWIĄZANIE: Zleć profesjonaliście przeprowadzenie uszczelniania kanałów.